Test Your Skills II – August 2016

Home | events | Test Your Skills II – August 2016
Test Your Skills II – August 2016

În luna august Reborn a organizat cea de-a doua ediție a concursului Test Your Skills adresată cursanților școlii de dans Reborn, unde fiecare la final de cursuri își demonstrează talentele și ceea ce au învățat în decurs de 2 săptămâni.

Membrii Reborn au avut de trecut prin 3 probe:

Proba 1: MEDIA NOTELOR – în decursul celor 2 săptămâni de antrenamente intensive fiecare cursant a primit note în carnetul lor de elev pe diferiți pași sau exerciții pe care instructorii lor i-au predat. La final s-a făcut media notelor.

Proba 2: BILEȚELUL PRACTIC – în ultima zi, fiecare membru a fiecărei grupa a extras câte un bilețel pe care erau scriși 5 dansuri/pași/freez-uri pe care trebuia să îi reproducă pe muzică. Pe fiecare pas în parte au primit câte o notă, iar la final s-a făcut media lor.

Proba 3: CYPHER – fiecare membru Reborn a intrat în cerc și a dansat freestyle pe diferite stiluri de dans, unde au primit o notă.

MEDIA FINALĂ: s-a calculat ținând cont de cele 3 probe: Proba 1 + Proba 2 + Proba 3 : 3. De asemenea s-a ținut cont și de prezența la antrenamente, astfel pentru fiecare absență s-a scăzut -,020 pcte din media finală.

Toți cursanții au fost premiați cu diplome, dulciuri și înghețată, însă primele 3 locuri de la fiecare grupă au fost premiați cu premii și produse oferite de această dată de sponsorii și partenerii noștri: Casa Ema, Avon și Robert D. Tatoi premiile constând în:

Locul 1: diplomă + dulciuri + produse Avon+ Ghidul de Buzunar al Dansatorilor (SYD) + Abonament gratuit la cursurile de street dance timp de o lună;

Locul 2: diplomă + dulciuri + produse Avon + o intrare la piscină la Casa Ema

Locul 3: diplomă + dulciuri + produse Avon.

IMAG5042

Astfel câștigătorii TEST YOUR SKILLS ediția II sunt:

poza 1

Grupa 1 – Copii – Instructor Raluca

Locul 1: Filipoi Patricia

Locul 2: Greab Ana Maria

Locul 3: Moldovan Emanuela

Grupa 2 – Incepători: Instructor Iulica

Locul 1: Boca Amalia (Aloha)

Locul 2: Zăgrean Alexandra

Locul 3: Sârb Rareș

Grupa 3 – Performance: Instructor Dora

Locul 1: Ciurdărean Iulia

Locul 2: Semenciuc Mihai

Locul 3: Nășcuți Raluca

 

REZULTATE GENERALE:

TYS-2-Rezultate-Grupa 1 - Raluca

TYS-2-Rezultate-Grupa 2 - Iulika

TYS-2-Rezultate-Grupa 3 - Dora

Felicitări tuturor participanților pentru implicare, dăruire și rezultatele bune obținute.

Reborn Dance Studio vă dorește o vacanță frumoasă și dansabilă!

Să ne revedem cu forțe proaspete din 12 septembrie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.